O poradně

01.11.2019

Výživová poradna NUTRIVERSE je mým splněným pracovním snem. Výživou se zabývám s přestávkami od šestnácti let. Tento obor jsem vystudovala na vysoké škole. Jsem vděčná za znalosti a zkušenosti ze školy, praxí, stáží i bývalého pracoviště (obezitologická ambulance), ovšem velká část mojí práce tak, jak je ovlivněna hlavně mými životními zkušenostmi. Vždy jsem se cítila být více "terapeutkou", než "nutriční". Na to ale ve zdravotnictví nebylo tolik prostoru, kolik by si klienti/pacienti zasloužili a kolik bych já jako terapeut potřebovala. Zhodnotit výživové zvyklosti, provést analýzu tělesného složení, sestavit výživový plán, navrhnout vhodná režimová opatření...ano, i to je má práce, ale z mého pohledu je to jen padesát procent toho, co klient/pacient potřebuje. Jsem přesvědčená o tom, že pokud by lidé, kteří potřebují poradit ohledně výživy byli dostatečně motivovaní/rozuměli by tomu, proč "se jim to nedaří", jaký je "podtext" jejich obtíží, často by ani nepotřebovali odborně sestavit jídelníček. Málokdy se setkám s klientem, který by vůbec nevěděl, co má jíst. 

Jsem připravena hledat s vámi důvody, proč se vám nedaří jíst (sportovat, spát, relaxovat...) tak, jak byste potřebovali. Ať už vás trápí nadváha, podváha, nedostatek energie, zdravotní problémy spojené s nesprávnou výživou, je třeba najít příčinu. A dát všemu dostatek času. Mým cílem není to, abyste se stali "závislými" na docházení do mé poradny, právě naopak. Jen je třeba připravit se na to, že pravděpodobně budeme pracovat na změně návyků, které se formovaly několik let a to nelze zvládnout za pět půlhodinových sezení. Cílem je najít pro vás takový životní a výživový styl, který je pro vás konkrétně příjemný (vychází z vašich potřeb a toho, jak VY žijete), trvale udržitelný a funkční (vyřeší vaše trápení).

A jedno motto na závěr - vystihuje podstatu toho, proč chci svou práci dělat trochu "jinak" a také se dle mého názoru hodí pro všechny "chronické dietáře", "lidi s trvalým odporem k fyzické aktivitě" a další (doplňte si sami).

"Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky."

                                                                                                                          Albert Einstein